A Chimera-Project soron következő kiállítássorozata öt egyéni kiállítást helyez egy keretbe Orosz Richárd, Füredi Tamás, Vörös Krisztián, Szabó Balázs és Stark Attila legújabb munkáinak bemutatásával.
Március 29-től öt héten át minden pénteken este 7-től egy új tárlat nyílik, mely az 1000%-ként elhíresült művészkollektíva jelenleg is aktív tagjainak egyéni munkásságát mutatja be. Egy igazi művészeti maraton, ami a kaleidoszkópszerű gyors váltásokkal méginkább nyilvánvalóvá teszi az egyes pozíciók egyediségét és határait.
Elsőként március 29 és április 4. között a Negyed6 Negyed7 fesztivál keretén belül Orosz Richárd legújabb munkái láthatók. Orosz Richárd most tért vissza Londonból. Napjainkban, amikor rengeteg művész lábával szavaz és érvényesülés reményében elhagyja az országot, a hazatérés élményét és tapasztalatait megosztani méginkább jelentős gesztussá válik. Orosz Richárd kiállításának szervezőelve ez a feldolgozás, amin keresztül újraértelmeződik múlt, jelen, jövő.
“Kis mértékben orvosság… kedves, bőbeszédű, halk, erőszakos, barátkozós, otthonülős. útisör, kilépő, welcome drink, az élet vize, gyógysör, merlot, kadarka, portugieser.” Április 5 és 11. között Füredi Tamás személyes, baráti környezetét kísérletbe vonva az alkohol mélységesen ellentmondásos hatásait igyekszik az alkotás folyamatában tetten érni. Egy melankólikus riport, mellyel az alkotó egyszerre intim és játékos módon emlékezik és felejt, felfed és elhallgat: “Kis mértékben orvosság…”
Vörös Krisztán április 12-18 között megrendezésre kerülő kiállítása magát a festés folyamatát tematizálja. Vörös festményei egymásra halmozott alkotások, melyek végső formáját a rétegről rétegre újraszülető fetmények és ezek közötti kölcsönhatások ugyanúgy befolyásolják. Vörös újabb munkáiban párbeszédre hívja az eddig háttérben megbúvó egyes rétegeket. Az alkotás önmaga felszámolása révén születik meg, mellyel Vörös az alkotásnak és a rombolásnak, ezek végtelen ellentmondásának és elidegeníthetetlen összetartozásának állít mementót.
Szabó Balázs veszi át a stafétát április 19 és 25. között, aki az underground zenére és annak technikai zenei eszközeire komponálja alkotásait. A sorozat elemeként megszületett festményeit és rajzait a jelenlegi kiállításra objektekkel egészíti ki. Az elektronikus hangszerekből kézzel felépített hibrid alkotások egyszerre hangsúlyozzák a hangszerek hideg materialitását, a hardver elemek afféle “nem-antropomorf robotok”-ként kelnek életre. A szimbolikus elemekkel átszőtt tárgyegyütteseket ugyanakkor a dél-amerikai oltárokra emlékeztető gondos törődés az áldozatbemutatás dimenziójába emeli.
Stark Attila kiállítása a sorozat záróakordja, mely április 26 és május 2 között látható. Stark újabb munkáival a lowbrow mozgalmat megalapozó underground képregény egy újabb fejezetét írja. Legendás amerikai underground képregény-művészek, mint Robert Crumb és Gilbert Shelton, ill. a francia “Dernier Cri” kiadó művészeitől inspirálva Stark ezúttal az underground képregény konceptuális ösvényére barangol. Alkotásait fiktív képregények borítóiként megfestve egy a képen túlmutató narratív horizontot teremt, mely a képregény világából ismert hősi toposzok és a befogadó saját reprezentációiból születik meg.
A «Kulo City» tegnap volt, Stark ma új kalandokba von be minket, mint a «PUSS IN BOOZE» és a «KICK IT».