A MOME Tervezőgrafika Tanszék Vizuális kutatás programjában készült Szabó Mátyás betűkészlete, ferrofluid felhasználásával.
A feladatkiírásban az szerepelt, hogy a mesterképzés első évének hallgatói egy tetszőleges vírus, baktérium, mikroorganizmus, vagy sejt kutatásával mutassák be annak jellegzetességeit, tulajdonságait és mutációs lehetőségeit, és ebből olyan absztrakt jelet hozzanak létre, amely megsokszorozva önmagát képes összekapcsolódni, és új összetettebb vizuális formát és értéket létrehozni. Végül pedig ezt a vizuális absztrakciót kellett valamilyen tetszőleges, de valós design közegben elhelyezni. A választott elemből olyan betűtípust kellett alkotniuk a hallgatóknak, amelynek tervezése ezeket a kutatott és analizált rendszerépítő struktúrákat használja fel.
Szabó Mátyás munkájában a ferrofluid nevű anyagot használta, melyben nano méretű vasdarbok találhatók, melynek köszönhetően a mágneses tér hatására polarizálódik, így az anyaghoz kevert színes tussal vegyítve különleges, semmihez sem hasonlítható felületet hoz létre.
“A FerroType című munkám egy egyetemi feladatra készült experimentális abc. Amellett, hogy grafikusként a tipográfia az a terület, amellyel a legjobban szeretek foglalkozni, a tervezési folyamat számomra nagyon sokszor kísérletezéssel kezdődik. A FerroType elkészítéséhez egy már létező abc-t vágattam ki plexi lapokból, és az így keletkezett nyílásba öntöttem a ferrofluidot, majd különböző színű tust adtam hozzá. A végeredmény egy színes tipográfiai és formai kísérlet, mely a betűk jól ismert alakját egy újszerű anyag kontextusába helyezi” – mondta Mátyás a tervezésről.
A FerroType betűkészlet a MOME tervezőgrafika szakán 2014-ben készült Marcell Tamás és Balla Dóra témavezetése mellett.