2019. október 4-én kezdődik a Design Hét Budapest rendezvénysorozat, amely tizenhatodik alkalommal várja az érdeklődő közönséget, és a vidéki társrendezvényekkel együtt összesen több mint 250 programot kínál. Az ünnepélyes megnyitón kerül sor – immár hagyományosan – az idén negyvenéves Magyar Formatervezési Díj és a Design Management Díj átadására. A Design Hét Budapest díszvendégei a balti országok: az Észt Köztársaság, a Lett Köztársaság és a Litván Köztársaság. A fesztivál fő célja a szemléletformáláson túl a tervezők és a vállalkozások közötti együttműködések ösztönzése és ezáltal a hazai design-ökoszisztéma gazdasági szerepének erősítése.
A Design Hét Budapest idei fő témája a flow. Designerek és vállalkozók szoros együttműködése egy magasabb cél, az erős és nemzetközi piacon is versenyképes design-ökoszisztéma megteremtése érdekében, melynek minden tagja hisz önmaga, a vállalkozása és a társadalom fejlődésében, valamint ezért egymást segítve tenni is hajlandó – ez az a flow-állapot, amelynek elérése a Design Hét Budapest törekvése is. A fesztivál programjainak célja kettős: egyrészt megkönnyíteni a gazdasági döntéshozók és a designerek közötti kapcsolatteremtést, valamint
elősegíteni a designerek szerves integrálódását a vállalkozói közegbe, másrészt a nagyközönség számára minél több programon keresztül megtapasztalhatóvá tenni, hogy a design alkalmazása nemcsak vállalati szinten jelentős tényező, hanem az életünket gazdagító, szebbé és tartalmasabbá tevő élmény is. Mindezek érdekében számos közösségépítő eseményre kerül sor a Design Hét keretében.
A flow mellett hangsúlyt kapnak olyan, egyre fontosabbá váló fogalmak is, mint a service design és a social design. A negyedik alkalommal megrendezett Service Design Day során megismerhetjük a legújabb nemzetközi és hazai trendeket, főbb műhelyeket, szakértőket, továbbá a service design, illetve rokon területeinek legizgalmasabb friss esettanulmányait. A Social Design Day alkalmával a legismertebb hazai social media műhelyek − a Maacraft, a Mome Ecolab, a Mome Movement, a Kultúrgorilla és a Social Design Cookbook − mutatkoznak be, majd kerekasztal-beszélgetésen ütköztetik gondolataikat a témáról.
A fesztivál díszvendégei 2019-ben a balti országok: az Észt Köztársaság, a Lett Köztársaság és a Litván Köztársaság. A három állam természetközeli szemléletmódja, designereik hagyományokat tiszteletben tartó és egyben megreformáló attitűdje, az új technológiák, anyagok és más innovációk gyors adaptálása, valamint az élet mind nagyobb részét átszövő digitalizáció olyan gyorsan változó és rendkívül inspiráló design-ökoszisztémát teremtett az elmúlt időszakban a balti országokban, ami több szempontból is párhuzamba állítható hazai példákkal, illetve módot ad a tapasztalatcserére.
A Design Hét Budapest rendezvénysorozat hagyományosan egyik legnépszerűbb eleme a Nyitott Stúdiók program, melynek alkalmával kreatívipari vállalkozások engednek betekintést kulisszáik mögé, bemutatva a műhelyek mindennapjait. Idén is elindulnak a népszerű Design Túrák, melyeken a látogatók a főváros rejtett designértékeit fedezhetik fel. A séták során feltárul a fenntartható Budapest, a kávézók világa, illetve a modern építészetről vagy éppen a Bartók Béla út környékéről tudhatnak meg többet a résztvevők.
A Design Hét Budapest a hagyományoknak megfelelően a Magyar Formatervezési Díj és a Design Management Díj ünnepélyes átadásával kezdődik ma este, a díjazottakról holnap írunk részletesen! A díjazottak és a legkiemelkedőbb pályázók munkáiból nyíló, ingyenes kiállítás október 19-ig
tekinthető meg a díjátadó ünnepségnek is helyet adó Hagyományok Háza III. emeletén lévő Maácz László kiállítóteremben.
Elképesztően gazdag az idei program, a programfüzet város szerte 600 ponton elérhető, illetve online is megtaláljátok a teljes programkínálatot. Most 10 napig biztosan egy percet sem unatkozunk!