Boldizsár Károlyt hat évvel ezelőtt ismertem meg egy nyári napon a Stilblognak köszönhetően. Élénken él bennem ez a találkozás: a Platánban ültünk, a Károlyon csíkos póló volt meg papucs és vászontáska a vállán és valahogy az egész jelenség azt sugallta, hogy mi nagy barátok leszünk. Ezt általában elsőre megérzem és nem is szoktam tévedni, most sem sikerült. Károly azóta tényleg nagy barátom és egyszerre példaképem és motivációm is lett – a Bomo Art 20 éves sikertörténete pedig azt bizonyítja, hogy szívvel-lélekkel, kitartással és szorgalommal igenis lehet kivételes eredményeket elérni itthon is!
A BomoArt vállalt célja, hogy életben tartsa és népszerűsítse a kézművesség és a kézzel való írás hagyományát. A mai napig könyvkötő mesterek készítik minőségi papír és bőr alapanyagokból naplóikat és fotóalbumaikat, melyeket 17 éve Hollósi Éva grafikusművész rajzai tesznek különlegessé. A hazai közösnég mellett nemzetközi kiállítások és vásárok keretében világszerte egyre többen ismerik meg Tokiótól Oxfordon át egészen Limáig a világ minden táján kapható termékeiket.
A 20 éves jubileum alkalmából számos meglepetéssel, tervezői együttműködéssel és új termékkel készül a papírmanufaktúra: az idei évben fiatal képzőművészek és designerek együttműködésével érkeznek limitált kollekciók a márka kínálatába. Ducsai Judit tervezővel egy különleges vászontáska kollekción dolgozik a Bomo Art: a sorozatban Judit szuper minőségű táskáira a Bomo legnépszerűbb – tukán, hőlégballon és rózsa – mintái kerülnek fel.
“Már régóta tervezgetjük, hogy mintáinkat nem csak papír felületre nyomjuk ki, hanem textilre is. Először egy egyszerű vászontáskára gondoltunk, de a szokványos forma és méret különlegesebb, tartósabb verziójára. Mivel a könyvkötésnél mi is kíváló minőségű bőröket használunk, arra gondoltunk, kombináljuk bőrrel a vászontáskát is. Szerettünk volna felkérni egy designert, aki ezt a modellt megálmodja és elkészíti nekünk. Választásunk Ducsai Juditra esett. A végeredmény egy unisex, vállra akasztható, erős juta vászonból készült táska lett, melynek alja és vállpántja növényi cserzett bőrből készül. A nagyméretű külső zsebre 3 féle Bomo Art grafikát szitázunk. A kollekció így 3 mintával indul el, amit szeretnénk a jövőben újabb 3 mintával gazdagítani. A kis szériában készülő táskák mind a Bomo Art boltjaiban és webshopjában, mind Ducsai Judit webshopjában kaphatók június végétől” – meséli Károly az együttműködésről.
Kocsis Reginával, a Neked Cake alapítjójával különleges minitorta kollekció született Bomo Tart néven: a kakaós omlós tésztában főzött kávékrémen egy nugátos roppanós réteg van, amely sós karamellával van csordultig öntve, végül liofilizált málnával megszórva és mindez gyönyörű Bomo papírdobozban tálalva!
És a legnagyobb meglepetés: idén először a megszokott stílusból kilépve a Bomo Art egészen új irányba indul el Barabás Zsófi képzőművésszel tervezett közös kollekció keretében: Zsófi munkáira a geometrikus minimalizmus és az organikus motívumok harmóniája jellemző, mindezt általában jellegzetes pasztell árnyalatokkal ötvözve – talán nem is állhatna művészete távolabb a Bomo vizuális világától, éppen ezért nagyon kíváncsian várom, milyen termékek születnek a kortárs alkotások és a klasszikus könyvkötészet együttműködéséből- szeptemberben kiderül ez is!
Nyáron egy exkluzív workshopot is tervez a márka a venezuelai származású Amalia Pereira képzőművésszel, aki csodaszép kollázsait már több alkalommal bemutatta a TOBE galériában Budapesten.
A jubileum alkalmából irodai és lakberendezési kiegészítőkkel, ünnepi terítéshez és ajándékozáshoz kíválóan felhasználható papírtermékekkel bővül a márka repertoárja, melyet megtaláltok a Bomo Art Régiposta utcai és Várkert Bazárban lévő üzleteiben!
Fotók: Rácmolnár Milán