Különösen izgalmas és kivételes alkalom bepillantást nyerni a legsikeresebb hazai tervezők nyitott műhelyeibe, megtapasztalni, hol és hogyan készülnek a legnépszerűbb hazai design termékek, legyen szó divatról, kerámiáról, bútorról, vagy alkalmazásfejlesztésről!
Idén is folyatatódik a Design Hét Budapest egyik legnépszerűbb programsorozata, a Nyitott Stúdiók, melynek keretében az érdeklődők ellátogathatnak a legismertebb hazai designerek műhelyeibe és bepillanthatnak alkotói mindennapjaikba. A Nyitott Stúdiók keretében a hétköznapokon zárt ajtók mögött zajló izgalmas tervezési folyamatokkal, anyagokkal, eszközökkel, technológiákkal és az alkotási folyamat inspiratív tereivel találkozhatunk.
Idén a tárgytervező műhelyek palettája a legszínesebb a Nyitott Stúdiók programjában: a bútortervezés területét a kiváló minőségű, kárpitozott ülőbútorokat gyártó Hannabi, a vintage bútoroknak új életet adó Fabrika, a kreatív és különlegesen igényes gyermekbútorokat és kiegészítőket készítő Anuka és az egészen fiatal, ám annál ígéretesebb, első sorban a külföldi piac felé orientálódó Meonin műhelye képviselik. A papír szerelmesei ellátogathatnak a Karcsipapír stúdiójába és a Bomo Art papírmanufaktúra óbudai műhelyébe, ahol a mai napig kézi munkával készülnek a gyönyörű papírtermékek, naplók és füzetek. Az ékszertervezés alkotóterületét idén Ádám Krisztián, a kerámiatervezést pedig Konda Brigi műhelye képviseli. A tárgy- és rendszertervezés széles spektrumát átfogó tervezői attitűddel a Maform és a Szövetség ’39 tervezőirodájában ismerkedhetnek meg az érdeklődők.
A divattervezés területéről három egészen különböző működési elvet valló márka mutatkozik be. A Nubu divatmárka sikereit mi sem fémjelzi jobban, mint újabb és újabb belvárosi üzleteik megjelenése. Hegedűs Zsanett, az AIAIÉ márka tervezője ezzel szemben kizárólag egyedi megrendelésre tervezi legkiválóbb minőségű textilekből készített öltözékeit budai műelyében, az YLKA Design Stúdió alkotóterébe látogatva pedig egyszerre öt feltörekvő fiatal divatmárka tervezőjével és egy különleges közösségi műhellyel ismerkedhetnek meg a látogatók.
Idén bemutatunk két olyan stúdiót is, ahol a tervezés egész évben zárt ajtók mögött zajlik: Balogh Balázs médiadesign stúdiójában látványtervek, grafikai arculatok, színházi és filmes díszletek, kiállítás installációk születnek, a Cheppers fejlesztőinek irodájában pedig a legkorszerűbb webes és mobil alkalmazások UI és UX megoldásai, webdesign startégiák és felhő-megoldások látnak napvilágot.
A Nyitott Stúdiók programjai ingyenesen látogathatók, de a részvétel regisztrációhoz kötött! A regsiztrációval kapcsolatos információk megtalálhatók a Design Hét Budapest weboldalán szeptember 1-től. A Design Hét Budapest a hazai kreatív ipar legnagyobb volumenű fesztiváljaként több, mint száz eseménnyel várja a szakma képviselőit, a hazai vállalkozások gazdasági döntéshozóit és a nagyközönséget 2016. szeptember 23. és október 2. között.
A Design Hét Budapest védnöke és főszponzora a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala, kiemelt szakmai partnere a Magyar Formatervezési Tanács, szervezője a HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség.
Fotók: Rácmolnár Milán